11 Ağustos 2020, Salı
img

‘10 binden fazla çalışan 3 aydır mağdur ediliyor’

İZMİR – Doğa Koleji’nde öğretmen ve çalışanların yaklaşık 3 aydır maaş alamamaları nedeniyle başlattıkları eyleme destek veren veliler, 10 bin çalışanla birlikte 83 bin öğrencinin mağdur edildiğini ifade etti. 
 
İzmir’in Bornova ilçesinde Doğa Koleji’nde öğretmen ve çalışanların yaklaşık 3 aydır maaş alamamaları nedeniyle başlattıkları iş bırakma eylemine ilişkin basın açıklaması düzenlendi. Eyleme öğrenci velileri destek verdi.  
 
3 aydır mağdur edildiklerini söyleyen Elif Göksu, “Yeni nesil eğitim felsefiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bu günden yetiştireceğini bizlere vadeden Doğa Koleji,  öğrencilerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz ile çalışanların maaşlarını bir süredir ödemiyor. Ve yaklaşık 3 aydır başka hiçbir gelir kaynağı olmayan öğretmenleri mağdur ediyor” dedi.  Göksu, 10 bin çalışanla birlikte 83 bin öğrencinin mağdur edildiğini ifade etti. 
 
Öğrenci velisi Bekir Eronat da çocukları eğitim haklarının elinden alındığını ifade etti. Eronat, “Devlet geri geldiği zaman mahalle arasında ki marketlere, bakkallara bile kayyum atıyor yönetiyor, yönettiriyor buraya da bir an öne el atmaları lazım bu şakaya gelecek bir konu değil eğitimden bahsediyorum” dedi.  
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Fındık yetiştiricileri: Çözüm kooperatifleşmede

GİRESUN – “Bu bahçenin otlarını ben temizledim, gübresini ben attım ama fındığın fiyatı belirlenirken kimse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir