8 Temmuz 2020, Çarşamba
img

Esper: Türkiye S-400’lere sahip olup F-35 programına devam edemez

HABER MERKEZİ- ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türkiye’nin Rus S-400 hava savunma sistemlerine sahip olup aynı zamanda F-35 savaş uçağı üretme programına devam edemeyeceği yönünde açıklama yaptı.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türkiye’nin Rus S-400 hava savunma sistemlerine sahip olup aynı zamanda F-35 savaş uçağı üretme programına devam edemeyeceğini belirtti.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Esper, ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ikinci bir mektup gönderdiğinden haberdar olmadığını söyledi. Esper, ikinci bir mektupta, Türkiye’nin S-400’leri aktive etmemesi karşılığında F-35 programına geri dönebileceği vaat edildiği yönündeki iddialarıyla ilgili soruya “Böyle bir şey duymadım. Ama bu, böyle bir şeyin olmadığı anlamına gelmez” yanıtını verdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Brüksel’deki konuşmasını da hatırlatan Esper, “Akar ile son görüşmemizde net bir şekilde, hem S-400’lere sahip olup hem de F-35’lerle devam edemeyeceklerini söyledim. Bence bu F-35’ler için çok fazla tehdit teşkil ediyor ve tüm NATO müttefiklerimiz de bizle aynı fikirde. Özellikle de F-35’leri satın alanlar ya da deneyen ülkeler” dedi.

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Erdemol: Libya pastasını Türkiye’ye tek başına yedirmezler

İSTANBUL – Libya’da durumun Suriye’deki gibi bir vekalet savaşına dönüştüğünü belirten gazeteci Mustafa Kemal Erdemol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir