11 Ağustos 2020, Salı
img

İzmir Barosu’ndan çoklu baro tepkisi

İZMİR – İzmir Barosu Bergama Temsilciliği, barolarla ilgili yasa değişikliğine tepki göstererek, “Kanunun çıkarılması halinde savunmanın bağımsızlığı kalmayacağı gibi savunmanın sesi kısılacaktır” dedi.

İzmir Barosu Bergama Temsilciliği, barolarla ilgili yasa değişikliğine tepki gösterdi. Bergama Adalet Sarayı önünde yapılan basın açıklamasına çok sayıda avukat katıldı. Açıklamayı, Bergama Baro Temsilcisi Avukat Subutay Ünver okudu. “Çoklu baro sistemine dair kanunun çıkarılması halinde savunmanın bağımsızlığı kalmayacağı gibi savunmanın sesi kısılacaktır” diyen Ünver, mecliste kanunlaştırılmaya çalışılan sistemin, avukatları bölmek ve sesini kısmayı amaçladığını belirtti.

Baro başkanlarının Meclis kapısında seslerini duyurabilmek için oturma eylemi yaptığını belirten Ünver, “Kanunlaştırılmak istenen Çoklu Baro Sistemi, bugün kendisini isteyenlerin bile yarın savunmasız kalmasına yol açacak bir sistemdir. Hukuk öyle bir kavramdır ki kıldan hassas terazinin dengesi bozulursa yarın döner bu bozuk kantarla tartar. Tüm siyasi idare erklerini ve konunun kendisiyle ilgili olmadığını düşünen, oysa asıl kendisini ilgilendiren vatandaşlarımızı konunun önemini anlamaya davet ediyoruz. Çoklu baro sistemine dair kanunun çıkarılması halinde savunmanın bağımsızlığı kalmayacağı gibi savunmanın sesi kısılacaktır” dedi. 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Çelik savunmasını Meclis’e sundu

ANKARA – HDP’den ihraç edilen Mardin Milletvekili Tuma Çelik,  hazırladığı yazılı savunmasını Meclis’e sundu.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir