29 Mayıs 2020, Cuma
img

Meclis TV Salih Müslim sorusunu sansürledi

ANKARA – Meclis TV, HDP Milletvekili Necdet İpekyüz’ün bütçe komisyon görüşmelerinde yönelttiği “Salih Müslim buraya kaç sefer geldi? Kaç sefer burada otellerde ağırlandı? İstanbul’da ağırlandı” sorusunu sansürledi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi ve Batman Milletvekili Necdet İpekyüz’ün, Bütçe Kanunu Teklifi ve Kesin Hesap Kanunu Teklifi’nin Geneli ile Sayıştay Raporları Üzerinde yapılan görüşmelerde yaptığı konuşması Meclis TV tarafından sansürlendi.
 
İpekyüz, Komisyon’da yoksulluk, YÖK ve iktidarın Kürt sorununa dönük politikalarını eleştirdi. 
 
İpekyüz’ün konuşmasında yönelttiği Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eş Sözcüsü Salih Müslim’in Türkiye’ye kaç defa geldiği yönündeki sorusu Meclis TV tarafından sansürlendi. 
 
İpekyüz’ün tutanaklara yansıyan konuşmasında sansürlenen ifadeler şöyle: “Salih Müslim buraya kaç sefer geldi? Kaç sefer burada otellerde ağırlandı? İstanbul’da ağırlandı. Konuşuldu. Konuşmak ayıp bir şey midir? Müzakere etmek ayıp bir şey midir? Müzakere etmek, konuşmak erdemdir.”
 
OLUÇ: MECLİS TV SANSÜR UYGULUYOR
 
Konuyu HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç da Genel Kurul’da gündeme getirdi. Meclis TV’nin sansür uyguladığını belirten Oluç, gerekçe olarak sunulan kaset değişiminin gerçekçi olmadığını belirtti.
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Erdoğan: 1 Haziran’dan itibaren seyahat yasağı kalkıyor

HABER MERKEZİ– Kabine toplantısı ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Haziran’dan itibaren belirlenen illerde şehirlerarası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir