5 Temmuz 2020, Pazar
img

Salördek sonbaharda renk cümbüşüne dönüştü

DERSİM – Sonbaharla birlikte doğadaki tüm renklerin güzelliğini sunan Salördek köyü doğasever ve fotoğrafçıların akınına uğruyor.

 
Sonbaharın gelişi ile doğada yaprak dökümü başlarken, Dersim’in Pülümür ilçesi Salördek köyü doğasıyla renk cümbüşüne büründü. Rengarenk görüntüye sahne olan Salördek, bu yıl yüksek tepelerdeki dağlara karın erken yağmasıyla oluşan kar postallarıyla büyüleyici bir görüntüye sahne oldu. Kendisini ziyaret edenlere doğadaki tüm renklerin güzelliğini sunan Salördek, Ekim ayı sonlarında başlayıp, Kasım ayı ortalarına kadar doğasever ve fotoğrafçıların akınına uğruyor. 
 
Türkiye’nin bir çok ilinden Salördek’teki renk cümbüşünü ziyarete gelenler, temiz havada yürüyüş eşliğinde doyasıya doğayı geziyor. Doğanın eşsiz güzelliğinin keyfini gün boyu çıkartan doğaseverler, doğanın kendilerine huzur verdiğini söyledi. 
 
EŞSİZ BİR GÜZELLİK
 
Doğa gezisini düzenleyenlerden Perihan Söylemez, bir haftada Salördek’e ikinci kez gezi düzenlediklerini söyleyerek, doğanın eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi. Salördek köyünün bir çok rengi içinde barındırdığını ifade eden Söylemez, sarı, kırmızı ve yeşil renklerinin harmanlandığı bir görüntüye sahne olduğunu kaydetti.
 
DOĞA HUZUR VERİYOR
 
Söylemez, Dersim’in dağları ve ovalarının güzel olduğunu söyleyerek, Salördek’in kendine özgü bir güzelliği olduğunu kaydetti. Dersim doğasının huzur verdiğini, insanları rahatladığını dile getiren Söylemez, şehir merkezlerinin stresini attığını kaydetti. Salördek gezilerinde gün boyu yürüyüş eşliğinde doğanın keyfini çıkarttıklarını belirten Söylemez, herkesin gelip bu renk cümbüşünü görmesi gerektiğinin altını çizdi. 
 
3 MEVSİMİN BİRLEŞİMİ
 
Dersim merkezden ilk kez Salördek gezisine katılan öğrencilerden Boran Demir ile Yılmaz Doğukan Pala, Salördek’in ilkbahar, yaz ve sonbaharın birleşimi olduğunu söyleyerek, çok güzel bir yer olduğunu yineledi. Öğrenciler, Salördek’in Dersim’in en güzel yerlerinden biri olduğunu belirterek, renk cümbüşü ile muhteşem bir manzaranın açığa çıktığını kaydetti. 
 
MA / Semra Turan

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

‘Böceklerle mücadelede doğanın dengesi gözetilmeli’

GİRESUN – Doğu Karadeniz’de tarım böcekleriyle kimyasal mücadele nedeniyle farklı böcek türlerinin ürediğini belirten Ziraat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir