11 Ağustos 2020, Salı
img

Türk-İş: Kıdeme dokunursanız genel grev uygulayacağız

DİYARBAKIR – Türk-İş 7’nci Bölge Temsilcisi Fahri Zülfü Karakoç, kıdem tazminatına dokunulması halinde genel grev uygulayacaklarını söyledi. 
 
Türk-İş 7’nci Bölge Temsilciliği, kıdem tazminatının fona devredilmek istenmesine ilişkin temsilcilik binası önünde basın açıklaması düzenledi. İşçi sendikalarının temsilcilerinin katıldığı açıklamada, polisin güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Açıklama yapan Türk-İş 7’nci Bölge Temsilcisi Fahri Zülfü Karakoç, kıdem tazminatının, kırmızı çizgileri olduğunu vurgulayarak, kıdem tazminatına dokunulması halinde genel grev uygulayacaklarını dile getirdi. Karakoç, özel sektörde çalışanların da kıdem tazminatlarını sağlıklı bir şekilde alabilmeleri konusunda her türlü desteği sunacaklarını belirterek, “81 ilimizde; flama, pankart, afiş ve basın açıklamalarıyla kamuoyunu ve çalışanları duyarlı hale getirmeyi bir ilke edindik. Bugün de broşürlerimizi dağıtacağız” diye konuştu.
 
Açıklamanın ardından Türk-İş 7’nci Bölge Temsilciliği yöneticileri ile işçi sendikaları temsilcileri, Yenişehir ilçesinin Gevran ve Yaşar Kemal Caddesi’nde, “Kıdem tazminatıma dokunma” başlıklı broşürler dağıttık.  
 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Fındık yetiştiricileri: Çözüm kooperatifleşmede

GİRESUN – “Bu bahçenin otlarını ben temizledim, gübresini ben attım ama fındığın fiyatı belirlenirken kimse …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir