13 Kasım 2019, Çarşamba
img

Yazar Veysi Ülgen: Kürt yayınevlerini ziyaret edin

İSTANBUL – Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği 38’incisi düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı 7’nci gününde devam ediyor. Yazar Veysi Ülgen, okurları Kürt yayınevlerini ziyaret etmeye davet etti. 
 
Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği 38’incisi düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı 7’nci gününde devam ediyor. Birçok Kürt yayınevinin de bulunduğu fuarda Kürt yazarlar ile okuyucuların buluşması sürüyor. Kürtçe birçok esere imza atan yazar Veysi Ülgen, okurlara yayınevlerini ziyaret etme çağrısında bulundu.
 
J&J Yayınları stantında Kürtçe kitap okuyucularını beklediğini söyleyen Kürt yazar Veysi Ülgen, “Fuar boyunca Kürtçe okurların ilgisinin azlığı dikkatimi çekti. Burada birçok Kürt yayınevi olmasına rağmen neden gelmediklerini sorgulamamız lazım, ben de bunun için buradayım” dedi.
 
‘KÜRTÇE KİTAP OKURLARINI BEKLİYORUZ’
 
Kaleme aldığı “Razen Şîn” adlı kitabın Kürtçe okuyucular için iyi bir kaynak olduğunu dile getiren Ülgen, okuyucuların bütün Kürt yayınevlerini ziyaret etmelerine çağrı yaptı. 
 
Kürtçe dilinin önemine vurgu yapan Ülgen, “Kürtçe romanları okuyun. Okurlar bize yazın diyorlar. Biz de yazıyoruz. Biz onları burada bekliyoruz. Kürtçe kitap okurlarını bekliyoruz” diye konuştu. 
 

Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

img

Yılmaz Güney’le yapılan röportajın eksik bölümü 37 yıl sonra gün yüzüne çıktı

DİYARBAKIR – Sinemanın “Çirkin Kral”ı Yılmaz Güney ile 1982 yılında yapılan röportajın bugüne kadar yayımlanmamış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir